


The simplest description of Kabbo Mobile Shop would be this is not a shop, this is a dream. Which will have branches across 64 districts of Bangladesh, InshaAllah one day, and our customers will provide us with our power. The best products and services are our passion
Saturday – Thursday: 9:00AM - 10:00PMFriday : Off Day
Location : 5 Rastar Mor , Kushtia, Bangladesh
Customer Service
Store Information
© 2024 Kabbo mobile shop. All rights reserved.
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | Only Device |
Black| Global| 128GB
৳19499 Tk
The Xiaomi Mi 11i combines premium performance with a stunning 120Hz Super AMOLED display, powered by a Snapdragon 888 chipset. Its 108 MP triple camera setup and 5G capabilities make it an excellent choice for power users
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
6GB
Region:Global
| Display Size | 6.67 inches |
| Display Type | Super AMOLED, 120Hz, HDR10+, 1300 nits (peak) |
| Display Resolution | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density) |
| Dimensions | 163.7 x 76.4 x 7.8 mm |
| Weight | 196 g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 11, upgradable to Android 12, MIUI 12.5 |
| Chipset | Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm) |
| Network | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Memory | 6GB RAM, 128GB UFS 3.1 storage |
| Main Camera |
Triple: 108 MP (wide), 8 MP (ultrawide), 5 MP (macro)
|
| Selfie Camera |
20 MP (wide)
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Battery Info | 4520 mAh, Li-Po, 33W fast charging, 100% in 52 minutes |
| Other Features / Info | Stereo speakers, IR blaster, NFC, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 |